Co powinieneś wiedzieć o przeprowadzaniu ankiet online?

badania ankietowe

Dzięki ankiecie online można łatwo gromadzić dane za pomocą wszechstronnego i elastycznego narzędzia. Jeśli potrzebujesz przeprowadzić ankietę badawczą, czy to dla projektu akademickiego, czy też w celu zebrania danych o swoich klientach, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybór metodologii. Wszechstronnym i elastycznym sposobem prowadzenia wywiadów jest wykorzystanie ankiety online. Ankiety online można łatwo konfigurować. Warto wiedzieć jednak, jak zacząć przygotowywać ankietę online.

Czym są ankiety online?

Ankiety online nie odbiegają niczym szczególnym od ankiet przeprowadzanych bezpośrednio za pośrednictwem papierowych kwestionariuszy. Ankieta online jest narzędziem do przeprowadzania badań. Respondenci uzyskują dostęp do takiego badania drogą elektroniczną poprzez link, który jest wysyłany drogą mailową, bądź jest dostępny na różnych stronach społecznościowych.

Unikalne cechy ankiet online

  • Decydując się na ankietę online możemy dotrzeć do ogromnej liczby respondentów w tym samym czasie. Jednym kliknięciem udostępniamy badanie wybranym przez nas osobom, które w dowolnym czasie mogą wziąć udział w ankiecie online.
  • Przeprowadzając ankietę online możemy stworzyć jeden link i rozpowszechnić go wszystkim osobom – link ten będzie uniwersalny i każda osoba ankietowana otrzyma tak samo przygotowany kwestionariusz, lecz także możemy stworzyć indywidualne linki. Będą one różne dla każdego respondenta, gdzie odpowiedzi nie będą anonimowe, tak jak w przypadku udostępnienia jednego formularza dla wszystkich zainteresowanych.
  • Ankieta online pozwala na umieszczenie w niej wielu ciekawych multimediów, takich jak: zdjęcia, pliki wideo, pliki audio i załączniki do plików. Zastosowanie i umieszczenie takich rzeczy w badaniu spowoduje, że będzie ono atrakcyjniejsze i zainteresuje ono respondentów. Ankieta online jest jedną z nielicznych metod badawczych, w których możemy umieścić takie zabiegi, które mogą wpłynąć pozytywnie na odbiór sondażu.

SurvGo™ – oprogramowanie do przeprowadzania ankiet online

Oprogramowanie SurvGo™ pozwala na przeprowadzenie ankiety online w prosty i szybki sposób. Korzystając z tego programu mamy zapewniony wyjątkowy poziom łatwości obsługi, jak i dostępności do zaawansowanych funkcji, tak więc nadaje się za nadaje się zarówno dla badaczy akademickich i uniwersyteckich, jak i dla badań biznesowych, czy badań konsumenckich. Po przeprowadzeniu ankiety online wszystkie zebrane dane mamy dostępne w jednym miejscu, a co więcej za pomocą jednego kliknięcia otrzymamy raport w postaci różnych grafów i tabel, który pomoże nam w dalszej analizie badanego zjawiska.

Rozpoczęcie pracy

Proces tworzenia ankiety online polega na stworzeniu pytań i interfejsu projektowego, który będą widzieli respondenci w trakcie uzupełniania badania. Możesz wybrać wcześniej przygotowany temat lub umieścić na nim swoje własne logo. Układ dostosuje się do ekranu użytkownika, niezależnie od tego, czy jest to smartphone, monitor komputera, czy tablet. Możesz wybrać różne typy formatów pytań, takie jak "przeciągnij i upuść", suwak, ocena lub siatka.

Oprogramowanie SurvGo™ prowadzi Cię przez cały proces realizacji ankiety online, dzięki czemu możesz stworzyć najwyższej klasy kwestionariusz, który dostarczy Ci potrzebnych danych. Tworzenie ankiety online jest doskonałym sposobem na szybkie i skuteczne uzyskanie użytecznych informacji od docelowych respondentów.

Najczęściej zadawane pytania
Czy mogę skonsultować swoją ankietę?

Choć program do ankiet online został stworzony z myślą o samodzielnym opracowaniu kwestionariusza, dostępna jest odpłatna możliwość jego konsultacji. Eksperci z SurvGo z przyjemnością Ci pomogą!  

Co mogę zrobić z SurvGo?

SurvGo to program, który zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do tworzenia nawet bardzo złożonych ankiet. Posiada 19 widgetów pytań oraz dodatkowe odpłatne funkcjonalności m.in. realizację obliczeń statystycznych, czyszczenie odpowiedzi otwartych czy opracowanie dedykowanego raportu badawczego. 

Zobacz także

Tagi

badania ankietowe ankiety online