Badania ankietowe a poszukiwania oprogramowania idealnego
Niedawno moją głowę zaprzątał problem rozszerzenia oprogramowania w zakresie aplikacji bazodanowych. Poszukując programów, które pomogłyby mi się uporać z ogromnymi ilościami gromadzonych danych, których przetwarzanie i opracowywanie znacząco wykracza poza możliwości najpopularniejszych aplikacji komputerowych dla użytkowników szeroko rozumianego oprogramowania typu office, zaczęłam wreszcie dostrzegać, że aby program spełniał wszystkie funkcje, których oczekuję, musiałabym zaprojektować go osobiście. Mam pewne przyzwyczajenia, związane z dotychczasowym oprogramowaniem i jego zaletami, które chciałabym zachować. Wiele z nich rozrzucone jest po kilku różnych, stosowanych dotychczas rozwiązaniach. Chciałabym zebrać je w jednej aplikacji bazodanowej, które robiłaby wszystko to i jeszcze klika rzeczy, do których być może inni użytkownicy nie przywiązaliby tak dużego znaczenia. Oprócz tego, taki mój program szyty na miarę z pewnością ominąłby także liczne funkcje, których ciągłe nieświadome uruchamianie napsuło mi krwi w przypadku właściwie każdego dotychczasowego programu do obsługi baz danych.
Pomysł niedorzeczny wart najwięcej…?
Jako, że programowanie nie jest moją podstawową funkcją, pomysł zaprojektowania aplikacji dedykowanej jako rozwiązanie problemu był początkowo jedynie nieco ironiczną myślą. Pomyślałam jednak, że niekoniecznie muszę napisać moją aplikację sama. Bawiąc się tą myślą, postanowiłam sprawdzić możliwości – okazało się, że naprawdę uzdolnieni informatycy chętnie świadczą usługi tego typu. Nie tylko traktują takie zlecenia jako pracę dorywczą, ale przede wszystkim pasję, pozwalającą rozwinąć się w programowaniu, które stanowi dla nich wielką życiową przygodę. Pasjonaci oczywiście nie pracują charytatywnie, jednak proponowane przez nich ceny nie odbiegały zbytnio od stawek, których wymagają inni dostawcy software’u. Oprogramowanie komercyjne i aplikacje dedykowane okazały się dla mnie idealnym rozwiązaniem.
Programiści tworzą cuda
Grupa doświadczonych programistów-informatyków, z którymi podjęłam współpracę, okazała się rzetelna i wiarygodna od samego początku. Zebrali dokładne informacje dotyczące programu na zamówienie, a następnie przedstawili kosztorys. Wybrałam dogodną dla siebie opcję licencyjną, która dawała możliwość ciągłej aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania, którego napisanie zleciłam. Logo mojej firmy zostało umieszczone w programie, co było dodatkowym elementem personalizującym i stanowiło dla mnie miły gest, który pokaże moim pracownikom, że mamy firmowe oprogramowanie, którego nikt inny nie ma. To podnosi prestiż organizacji i scala pracowników, dla których ważne jest, że dbam o ich komfort pracy. Jestem bardzo zadowolona z wyników tej współpracy – polecam wszystkim zainteresowanym rozszerzeniem firmowego software’u oprogramowanie szyte na miarę przez specjalistów, których pasją jest perfekcja.
Czas potrzebny na stworzenie oprogramowania zależy od zakresu i złożoność projektu. Oprogramowanie wymagające implementowania wielu funkcjonalności, integracji z innymi systemami, czy tworzenia zaawansowanych algorytmów zajmie znacznie więcej czasu.
Tak naprawdę system może posiadać nieskończenie wiele funkcjonalności. Aby skonsultować swoje potrzeby napisz na biuro@biostat.com.pl