Panelowe badania ankietowe - na czym polegają badania opinii?

badania ankietowe

Badanie opinii to usługa dedykowana nie tylko przedsiębiorcom, jako narzędzie pozwalające na maksymalizację zysku i zwiększenie konkurencyjności. To także dogodny sposób na dostosowanie oferty rynkowej do realnych potrzeb i preferencji konsumentów. I wreszcie - badanie opinii to także sposób  na zasilenie domowego budżetu.

Panel konsumencki Badanie Opinii

Firma Biostat, doceniając znaczenie opinii konsumenckich i ich rolę w procesie decyzyjnym, oddała do Państwa użytku portal Badanie Opinii dedykowany wszystkim tym, którzy są skłonni podzielić się swoim zdaniem na zadany temat, wspierając tym samym aktualnie realizowane przez firmę badanie opinii czy rynku. Rejestracja i uzupełnienie profilu uczestnika umożliwia dostęp do płatnych, dostosowanych do respondenta ankiet internetowych - przyjmowanie zaproszeń do badań i wypełnianie kwestionariuszy pozwala na zbieranie punktów i późniejszą zamianę ich na pieniądze.

 

Wykorzystanie ankiet CAWI

Badanie opinii za pośrednictwem panelu Biostat realizowane jest poprzez ankietyzację internetową CAWI (Computer Assisted Web Interview), dzięki czemu ankiety wypełniać można na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do Internetu i wyposażonym w przeglądarkę internetową lub aplikacje mobilną Biostat Survey. Takie rozwiązania gwarantują, że każde panelowe badanie opinii jest nie tylko szybkie, przyjemne i łatwe, ale również w pełni anonimowe i bezpieczne. Państwa dane nie są nikomu udostępniane i służą takiej filtracji ankiet, by badanie opinii dotyczyło wyłącznie interesujących Państwa tematów. W każdej chwili istnieje również możliwość wypisania się z projektu.

 

Korzyści z badania opinii

Mnogość zleceń gwarantuje m.in. szerokie spektrum zagadnień, których analizę zlecają podmioty rynkowe. Badanie opinii może mieć charakter zarówno konsumencki i dotyczyć Państwa wrażeń z dokonywanych zakupów i ocen dostępnych na rynku ofert czy też potrzeb w zakresie nowości produktowych/usługowych, jak i typowo pracowniczy. Badanie opinii to też bowiem doskonałe narzędzie dla oceny poszczególnych aspektów pracy i jej klimatu oraz satysfakcji oraz lojalności pracowników. Zapewnia ono również możliwość wypracowywania zmian pozwalających na poprawę osiąganej wydajności i bezpieczeństwa czy optymalizację systemu motywowania pracowników.

Najczęściej zadawane pytania
W jaki sposób weryfikowani są użytkownicy panelu badanie-opinii?

Kluczową zasadą panelu jest, że jeden użytkownik może posiadać wyłącznie jedno aktywne konto na panelu. Wprowadzono zatem szereg mechanizmów kontrolujących i wykrywjących nieprawidłowości. Ponadto ankiety na bieżąco poddawane są kontroli m.in. czasu wypełniania (ankiety skrajne, charakteryzujące się zbyt krótkim czasem wypełnienia są odrzucane) czy spójności logicznej (w przypadku zauważenia błędów logicznych ankiety są odrzucane). 

Jak długo trwa ankietyzacja na panelu?

Czas ankietyzacji na panelu badawczym jest ściśle uzależniony od m.in. doboru próby badawczej, złożoności kwestionariusza czy też wielkości  próby. W zależności od tych czynników sama ankietyzacja może trwać od kilku godzin do nawet kilku tygodni. 

Zobacz także

Tagi

panelowe badania ankietowe badania rynku