Wypełnianie ankiet – czy to się opłaca?

badania ankietowe

Wypełnianie ankiet może być dobrym sposobem na dodatkowy zarobek, warto jednak przy tym pamiętać, aby wybierać popularne panele konsumenckie z jasnym systemem zasad odnośnie wynagrodzeń. Tylko wtedy będzie można liczyć na regularny napływ ankiet i tym samym dodatkowe pieniądze na koncie bankowym.

Popularność ankietyzacji internetowej

Przedsiębiorstwa naprawdę chętnie korzystają z metody CAWI polegającej na przeprowadzaniu badań online. Tym samym do respondentów zarejestrowanych na tego typu platformach trafia coraz więcej ankiet i szacuje się, że tendencja ta w najbliższych latach będzie wzrostowa.

Wpływ na to już dziś ma choćby pandemia COVID-19, która spowodowała, że w sposób znaczący zostały ograniczone badania terenowe. Tym samym coraz więcej badań przenosi się na platformy online, również dzięki temu, że koszt ich przeprowadzenie jest obecnie naprawdę niski.

Ankiety – czy ich wypełnianie się opłaca?

Popularność ankiet wzrasta co oznacza, że osoby je wypełniające mogą przygotować się na dodatkowe źródło dochodu w ciągu roku. Oczywiście nie każda osoba jest zawsze zakwalifikowana do wszystkich ankiet, przy czym w przypadku popularnych platform cieszących się dużą popularnością, takich zleceń może być nawet kilka dziennie.

Przykładem jest strona Badanie-Opinii.pl, na której punkty otrzymuje się nie tylko za wypełnianie ankiet, ale również wtedy, gdy nie zostanie się zakwalifikowanym do udzielania odpowiedzi. Dodatkowo zapraszając znajomych, którzy również będą wypełniać ankiety, można liczyć na napływ kolejnych punktów.

Co ważne, udzielanie odpowiedzi w większości przypadków zajmuje od kilku do zaledwie kilkunastu minut, a wiele osób traktuje to wręcz jako przyjemny sposób spędzania wolnego czasu.

Jak realizuje się wypłaty?

W przypadku platformy Badanie-Opinii.pl wystarczy zebrać 1000 pkt. za realizację ankiet, aby na bankowe konto respondenta trafiło 50 zł. Strona ta dodatkowo cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego też najbardziej aktywne osoby mogą liczyć na to, że wciągu roku takich wypłat będzie kilka. Do pewnego pułapu nie trzeba również rozliczać się z organami podatkowymi, gdyż pieniądze za wypłacanie ankiet traktowane są jako nagroda.

Jak widać wypełnianie ankiet jest ciekawym sposobem na dodatkowy zarobek, który dla wielu osób jest bardzo przyjemnym sposobem spędzania wolnych chwil w ciągu dnia. Jeśli i Państwo szukają platformy, w przypadku której można liczyć na stały dopływ ankiet, zachęcamy do zarejestrowania się na stronie Badanie-Opinii.pl. Już dziś tworzy ją ponad 150 tys. respondentów, co najlepiej świadczy o tym, jak dużym zaufaniem cieszy się ta platforma.

Najczęściej zadawane pytania
Czy rejestracja w panelu jest bezpłatna?

Tak, rejestracja w panelu jest w pełni bezpłatna. 

Jakie informacje muszę podać podczas rejestracji do panelu?

Do rejestracji niezbędne jest podanie podstawowych informacji umożliwiających założenie konta np. adresu e-mail. Po rejestracji użytkownik może dobrowolnie uzupełnić swój profil o dodatkwe dane, takie jak preferencje zakupowe, styl życia czy używane urządzenia elektroniczne. Nie są to jednak informacje obligatoryjne. 

Tagi

płatne ankiety